PROGRAM

Čujte i počujte!

Dolazi! Da, da!
Sve je bliže!
Uz zveket i bubanj on stiže!
A pred njim magla gmiže...
I budan čekaj...
dok izmjenjuju se Sunce i Mjesec, dok oblaci plove i kiša dok pada... da odškrinu se vrata Lukavec grada
U trajanju festivala od 16h do 23 h
S iglom kroz priče – izložba kostima – Tajana Štasni - VELIKA DVORANA
Strašila – izložba strašila učenika osnovnih škola – MOGUTSKA ŠUMA
Zdenko Bašić – izložba predaka - ARHIV, scenografija i ilustracije Sjeverozapadnog vjetra – INTERIJER DVORCA
Vještice, vile, utvare – instalacija - Željka Cupek i Ivana Đumbir – VILINSKA ŠUMA
Izrada slamnate skulpture Peruna – Udruga Slama – PERUNOV TRG
Osjetite priču LARP-a u organizaciji Terrible Creations, svakog dana u DVORSKOJ KUHINJI - prijave za sudjelovanje zapisuju se na Info pultu Perunfesta


PERUNOVA VJEŠTIČJA ŠKOLA

Sve učenice/ke obavještavamo da Coprnička referada radi oba dana festivala od početka do kraja u Coprničkom selu.
Izdavanje Diploma, dozvola za letenje i odrješenja od Nesnage…
Ispite drži i sve dozvole izdaje doktorica vještičjih znanosti i dekanica vještičje škole Maja Novak
Copernjački ured u KAŠTELANOVOJ SOBI:
radno vrijeme za copranje i konzultacije 16 - 20, vrijeme za glupa pitanja 9-14. Pauza na parne sate po 20 minuta, a na neparne po 35 minuta)


DAN 1.

27. svibnja 2017. AD – 16:00 – 23:00

16:00 – 18:30 – “Mistični Perun i njegovi simboli” - radionica Centar za djecu mlade i obitelj – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – “Perunovo drvo” – likovna radionica, voditeljica Maja Mušlek – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – “Tajna jedne livade/Strašila” –  izložba strašila učenika osnovnih škola nastalih na radionicama povodom Međunarodnog dana muzeja, autorica programa Dragica Dada Modrić – MOGUTSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – radionica pisanja runama – Ministarstvo magije – COPRNIČKO SELO/KONJSKI OTOK
16:00 - 20:00 - “Šumska bića” - likovna radionica, voditelj Dominik Vuković - MOGUTSKA ŠUMA
16:00 - 20:00 - radionica heklanja rukama i izrada velikog tepiha - VILINSKA ŠUMA
17:00 – 18:00 – “Putovanje iza duge” - pričanje priča Andreja Krenek – VELIKA DVORANA
17:00 – 20:00 – radionica čarobnih napitaka – Ministarstvo magije, djeca do 15 godina – COPRNIČKO SELO/KONJSKI OTOK
17:00 - 19:00 - “ O žica…” - radionica izrade nakita - Zlatko Odrčić - VILINSKA ŠUMA
18:00 – 19:30 – “Stare zaboravljene igre” – igraonica, Centar za djecu mlade i obitelj – VILINSKA ŠUMA
18:00 – 19:00 – trening Metloboja – Ministarstvo magije – PERUNOV TRG
18:30 – 19:30 – “Vilinske bajke i istine” – pripovjedačko predavanje, Iva Silla – VELIKA DVORANA
19:00 – 19:20 – “Legenda o Sv. Jurju” – kazališna predstava djece iz OŠ “Odra” – KOD MOSTA
19:30 – 20:00 – “Bitka za Lukavec” – scenski prikaz bitke Perunovih gromovnika i zlih sila – KUD Mičevec – PERUNOV TRG
20:00 – 20:30 – “Pričom te zovem” - Margareta Perišić – PERUNOV TRG
20:00 – 21:00 – “Poveznica Harry Pottera s mitologijom” – predavanje, Ministarstvo magije – VELIKA DVORANA
20:30 - 21:30 - Cosplay Perunfest ‘17. - predstavljanje kostima - KOD MOSTA
21:30 – 22:00 – “Vile Rusalke” - koncert VIS Jane – KOD MOSTA
22:00 – 22:30 - OTVARANJE FESTIVALA i paljenje Perunove luči – OD MOGUTSKE ŠUME DO PERUNOVOG TRGA
22:30 – 23:00 – “Cvijet razdora” – akrobatsko - vatreni show, Acrofunkers, PERUNOV TRG


DAN 2.

28. svibnja 2017. AD – 16:00 – 23:00

16:00 – 18:30 – “Mistični Perun i njegovi simboli” - radionica Centar za djecu mlade i obitelj – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – “Perunovo drvo” – likovna radionica, voditeljica Ivona Đurašin – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – “Strašila” – kreativna radionica, voditeljica Marija Lovrić – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – radionica pisanja runama – Ministarstvo magije – COPRNIČKO SELO
16:00 - 20:00 - “Šumska bića” - likovna radionica, voditelj Dominik Vuković - MOGUTSKA ŠUMA
16:00 - 20:00 - radionica heklanja rukama i izrada velikog tepiha - VILINSKA ŠUMA
17:00 - 19:00 - “ O žica…” - radionica izrade nakita - Zlatko Odrčić - VILINSKA ŠUMA
17:00 – 18:00 – “Putovanje iza duge” - pričanje priča Andreja Krenek – VELIKA DVORANA
17:00 – 18:00 – trening Metloboja – Ministarstvo magije – PERUNOV TRG
17:00 – 18:30 – “O Mogutima” – mitovi i legende Turopolja – pripovijedanje i scenski prikaz – KUD Mičevec – KONJSKI OTOK
18:00 – 19:30 – Stare zaboravljene igre” – igraonica, Centar za djecu mlade i obitelj – VILINSKA ŠUMA
17:00 – 20:00 – radionica čarobnih napitaka – Ministarstvo magije, djeca do 15 godina – COPRNIČKO SELO
18:00 – 19:00 – “Pričom te zovem” - Margareta Perišić – PERUNOV TRG
19:00 – 19:30 – “O Mogutima” – mitovi i legende Turopolja – pripovijedanje i scenski prikaz – KUD Mičevec – KONJSKI OTOK
19:30 – 20:00 – Cosplay Perunfest ‘17 – predstavljanje pobjednika i dodjela nagrada – KOD MOSTA
20:00 – 21:00 – "Između Save i Kupe - mistična bića i pojave" – predavanje, Nikola Pejak – VELIKA DVORANA
20:30 – 21:00 – “Vile Rusalke” - koncert VIS Jane - KOD MOSTA
21:00 – 21:30 – ZATVARANJE FESTIVALA i paljenje slamnate skulpture Peruna – PERUNOV TRG
21:30 – 22:00 – “Cvijet razdora” – akrobatsko - vatreni show, Acrofunkers - PERUNOV TRG
22:00 – 23:00 – Lipe i Borna Šercar’s Jazzianna Croatica – koncert – KOD MOSTA