PROGRAM 2018

Čujte i počujte!

Dolazi! Da, da!
Sve je bliže!
Uz zveket i bubanj on stiže!
A pred njim magla gmiže...
I budan čekaj...
dok izmjenjuju se Sunce i Mjesec, dok oblaci plove i kiša dok pada... da odškrinu se vrata Lukavec grada

U trajanju festivala od 16h do 23 h

"Strašila" – izložba strašila učenika osnovnih škola – MOGUTSKA ŠUMA

Zdenko Bašić – "Sjene Sjeverozapadnog vjetra" - izložba scenografija i ilustracije – INTERIJER I OPHOD DVORCA

"Vile suđenice" – instalacija - Željka Cupek i Ivana Đumbir – VILINSKA ŠUMA

Izrada slamnate skulpture Vila suđenica – Šimun Tolić - Udruga likovnih stvaralaca Zaprešić – PERUNOV TRG

"Suđenice" – umjetničko kostimografska instalacija – Zdenko Bašić i Tajana Štasni - VELIKA DVORANA

"Nordijska mitologija" – izložba i prezentacija ilustracija iz knjige "Norse Mythology" Milivoja Ćerana - ARHIV

"Portret iz legendi" – instalacija i fotoportretiranje Staše Sahman - KOD DEPOZITORIJA

"Bijeli sanji" – scensko kostimografska instalacija Tihane Ostreš - KAŠTELANOV URED

"Niti sudbine" – scenografska instalacija - VILINSKA ŠUMA

"Vilinske priče u krošnjama" – izložba učeničkih radova OŠ "Eugena Kvaternika", 3.a - VILINSKA ŠUMA

 

PERUNOVA VJEŠTIČJA ŠKOLA

Sve učenice/ke obavještavamo da Coprnička referada radi oba dana festivala od početka do kraja u Coprničkom selu.
Izdavanje Diploma i dozvola za letenje kod uzorite nam dekanice vještičje škole Maje Novak.

Copernjačka kuhinja
Novo! Kuhamo pučane i malu djecu! - radno vrijeme za copranje i konzultacije 16 - 20, vrijeme za glupa pitanja 9-14. Pauza na parne sate po 20 minuta, a na neparne po 35 minuta) - DVORSKA KUHINJA


DAN 1.

26. svibnja 2018. AD – 16:00 – 24:00

16:00 – 18:30 – “Tajanstvena bića slavenske mitologije” - kreativna radionica - Centar za djecu mlade i obitelj – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – “Kugle sudbine” – kreativna radionica, voditeljica Marija Lovrić – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – radionica pisanja runama – Ministarstvo magije – COPRNIČKO SELO
16:00 - 20:00 - “Crtamo vile s ilistratorom Domingom” - likovna radionica, voditelj Dominik Vuković - VILINSKA ŠUMA
16:00 - 20:00 - " Tapiserija sudbine" - radionica heklanja rukama, raspletanje sudbinske mreže Ivane Bilić - VILINSKA ŠUMA
16:00 – 17:00 – “U proljeće, suđenice vile” - pripovjedna predstava - Srebrenka Peregrin – VELIKA DVORANA
17:00 - 19:00 - “Šumske gljive” - likovna radionica uz vodstvo Tihane Ostreš - VILINSKA ŠUMA
17:00 - 20:00 - “Vojne vještine pradavnih vremena” - radionice - KUD Mičevec - KONJSKI OTOK
17:00 - 20:00 - “Osvajanje dvorca od slame” - interaktivna dječja igra - KUD Mičevec - KONJSKI OTOK
17:00 - 18:00 - “Putovanje iza duge” - pričanje priča Andreja Krenek - VELIKA DVORANA
17:00 – 20:00 – radionica čudesnih zvjeri – Ministarstvo magije – COPRNIČKO SELO
18:30 – 19:30 – “Coprnjački sportovi” – radionica starih zaboravljenih igara, Centar za djecu mlade i obitelj – VILINSKA ŠUMA
18:00 – 19:00 – trening Metloboja – Ministarstvo magije – VILINSKA ŠUMA
18:30 – 19:30 – “Na granici vilinskog svijeta" – pripovjedačko predavanje, Iva Silla – VELIKA DVORANA
18:30 – 19:15 – “Pričom te zovem” - Margareta Peršić i gosti iznenađenja – PERUNOV TRG
19:15 – 20:00 – Trilja IV – šaljivi lakrdijaški program – PERUNOV TRG
20:00 – 21:00 – “Radionica bajki” – Ministarstvo magije – COPRNJAČKA KUHINJA
20:00 – 21:00 – “Vilinsko putovanje svijetom” - balet plesnog studija Nn5 pod vodstvom Barbare Novak Novaković – POZORNICA
21:00 - 21:30 - Cosplay Perunfest ‘18. - predstavljanje kostima - POZORNICA
21:30 – 22:00 – “Dar suđenica” - akrobatsko - vatreni show - Acrofunkers – PERUNOV TRG
22:00 – 22:15 - OTVARANJE FESTIVALA i paljenje Perunove luči uz Perunovu stražu – OD MOGUTSKE ŠUME DO PERUNOVOG TRGA
22:15 – 22:45 – “Zvuci sudbine” – koncert VIS Jane - POZORNICA
22:45 – 23:45 – PROJEKCIJA POD NEBOM dokumentarno igranog filma "Sudbina" iz serijala Sjeverozapadni vjetar Zdenka Bašića u trajanju od 52 min. - POZORNICA


DAN 2.

27. svibnja 2018. AD – 16:00 – 23:00

16:00 – 18:30 – “Tajanstvena bića slavenske mitologije” - kreativna radionica -  Centar za djecu mlade i obitelj – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 18:00 – “Kakva je to vještica bez šešira” – kreativna radionica, voditeljica Maša Novak – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – “Kugle sudbine” – kreativna radionica, voditeljica Marija Lovrić – VILINSKA ŠUMA
16:00 – 20:00 – radionica pisanja runama – Ministarstvo magije – COPRNIČKO SELO
16:00 - 20:00 - “Crtajmo vile s ilustratorom Domingom” - likovna radionica, voditelj Dominik Vuković - VILINSKA ŠUMA
16:00 - 20:00 - "Tapiserija sudbine" - radionica heklanja rukama, raspletanje sudbinske mreže Ivane Bilić - VILINSKA ŠUMA
17:00 - 19:00 - “Šumske gljive” - likovna radionica uz vodstvo Tihane Ostreš - VILINSKA ŠUMA
17:00 – 18:00 – “Putovanje iza duge” - pričanje priča Andreja Krenek – VELIKA DVORANA
17:00 - 20:00 - “Vojne vještine pradavnih vremena” - radionice - KUD Mičevec - KONJSKI OTOK
17:00 - 20:00 - “Osvajanje dvorca od slame” - interaktivna dječja igra - KUD Mičevec - KONJSKI OTOK
17:00 - 20:00 - “Tjeranje coprnica topom” - interaktivna prezentacija pucanja iz topa - KUD Mičevec - KONJSKI OTOK
17:00 – 18:00 – trening Metloboja – Ministarstvo magije – VILINSKA ŠUMA
17:00 – 20:00 – radionica čudesnih zvjeri – Ministarstvo magije – COPRNIČKO SELO
17:00 – 17:45 – Trilja IV – šaljivi lakrdijaški program – PERUNOV TRG
17:45 – 18:30 – “Pričom te zovem” - Margareta Peršić – PERUNOV TRG
18:00 – 19:00 – “U proljeće, suđenice vile” - pripovjedna predstava - Srebrenka Peregrin – VELIKA DVORANA
18:00 – 19:30 – "Coprnjački sportovi” – radionica starih zaboravljenih igara - Centar za djecu mlade i obitelj – VILINSKA ŠUMA
18:30 – 19:00 – “Alisa u zemlji čudesa” - kazališna predstava - OŠ Odra – POZORNICA
19:00 – 21:00 – “Čarobni napitak zahtjeva pravu posudu” – kreativna radionica, voditeljica Maša Novak – VILINSKA ŠUMA
19:00 – 19:30 – Cosplay Perunfest ‘18 – predstavljanje pobjednika i dodjela nagrada – KOD MOSTA
19:30 – 20:00 – "Norse Mithology" - prezentacija knjige - Milivoj Ćeran" – VELIKA DVORANA
19:30 – 20:30 – "Šuma Striborova" - kazališna predstava - Zaprešićko kazalište za djecu i mlade – POZORNICA
20:30 – 21:00 – “Zvuci sudbine” - koncert VIS Jane - POZORNICA 
21:00 – 21:30 – ZATVARANJE FESTIVALA i paljenje slamnate skulpture Suđenica – PERUNOV TRG
21:30 – 22:00 – “Dar suđenica” – akrobatsko - vatreni show, Acrofunkers - PERUNOV TRG
22:00 – 23:00 – Cinkuši– koncert – POZORNICA